O nás

Jsme dvojčlenná skupinka mladých lidí posedlých informačními technologiemi.

Nápad založit naši vlastní doménu vznikl z jednoho spontánního rozhovoru za dob studií na gymnáziu..
Vytahli jsme kalkulačky a spočítali si "asi litr děleno dvanáct děleno dva je zhruba 60 Kč na měsíc.. to jde.. I kdybysme měli být třikrát za měsíc o hladu a nejít si koupit něco do kantýny, tak na to prostě máme.."

Hlavní myšlenka vzniku této domény je spojena s možností ukázat se světu, a tak po týdenním otravování kámarádů a rozesíláním odkazů na anketu o našem jménu, vznikl celebrant qwerty project.net.


Moje jméno je Vítězslav Ferko, zde vystupuji pod nickem Qwerty,
v době založení, v roce 2008 mi bylo 18 let, nyní studuji na Mendelově univerzitě v Brně.
Asi nemusím zdůrazňovat, že obor, který jsem si vybral, je informatika.
Programování se věnuji už hodně dlouho, dobře si poradím s C++, PHP, html, javascriptem, CSS, SQL a databází MySQL, dále pak pascalem a Delphi. Velice dobře se vyznám v kancelářských aplikacích Word a Excel a mám základy v grafických editorech od Adobe, Corelu a i v různých 3D editorech.


Celebrant, Aleš Procházka, je o měsíc a půl starší. V době založení cqp chodil do stejné třídy jako já a nyní také studuje na Mendlovce.
Php, html a mysql jsou jeho až prvním domovem. Má velice dobré zkušenosti co se týče programování diskuzních fór, administračních systémů a eshopů. Než poprvé promluvil na svou maminku, jeho mozek provedl operaci


mysql_select_db("centrum_reci");

$result = mysql_query("select `paty_pad` from `db_slov_rodina` where `prvni_pad`='máma' ");

while ($row = mysql_fetch_assoc($result)) {
print_f($row['paty_pad']);
}

 

Qwerty, Únor 2009, obnoveno v Září 2011

Napsal: qwerty